VÝCHODNÍ ČECHY

Východní Čechy

Nejlepší výsledek z celé republiky vykazuje bilance Českého statistického úřadu za první polovinu letošního roku, a to co do počtu zahájené výstavby bytů. V Královehradeckém kraji začala výstavba 918 bytů, což sice představuje meziroční pokles, ale je nejpomalejší ze všech krajů. Snížil se i počet dokončených bytů, a to o 4,2 % na 808 bytů. Více než polovina dokončených bytů byla v nových rodinných domech a pětina v nových bytových domech.
Ve dvou okresech dokonce došlo k meziročnímu nárůstu počtu zahájených bytů, v okrese Hradec Králové to bylo o 90,5 % a v okrese Jičín o 18,4 %. 

Přehled developerských projektů v tomto regionu

Palace Pardubice

Palace Pardubice

Špatný technický stav budovy Veselka v Hlaváčově ulici, naproti starému nádraží, bude brzy minulostí. Objeví se zde nové moderní bydlení.
Historicky v této budově byl hostinec, ubytovna. Není tajemstvím, že název Veselka si tato budova tak trochu vypůjčila od jiné známé a historické budovy v Pardubicích. Proto majitel a investor v jedné osobě, společnost BICZ ResidenceDavid, rozhodl o novém názvu, který bude více reflektovat bytový záměr budovy - Palace Pardubice.
Stávající objekt Veselky je nyní využíván jako ubytovna s kapacitou dvě stě lůžek. „Špatný stavebně technický stav však neumožní provoz déle než v tomto roce, proto majitel zvažoval, jak s objektem dále naložit. Nájemní a krátkodobé bydlení bylo vyloučeno, a vzhledem k okolní zástavbě bylo rozhodnuto, že nejvhodnějším způsobem využití bude objekt pro bydlení,“ říká projektový manažer Ing. David Rovný, který zastupuje společnost BICZ Residence David.

Zhoršující se stav budovy nutí investora k postupnému snížení ubytovacích kapacit. Do konce tohoto roku bude ubytování postupně tlumeno úplně a ukončeno. Ubytovna tedy nebude zrušena v jednom okamžiku, ale počet ubytovaných bude snižován postupně. Záměrem je zahájit stavební a demoliční práce na jaře příštího roku a stavbu dokončit do konce roku 2025.
Výsledkem je projekt, který obsahuje 73 bytů a ateliérů pro zhruba dvě stovky lidí, zhruba 200 metrů čtverečních komerčních prostor v přízemí a 107 parkovacích míst. „Dispozicím bytů jsme věnovali velkou pozornost, mohu říci, že si vybere každý. K dispozici budou byty všech kategorií od 1+kk až po 5+kk,“ popisuje David Rovný.
Výhodou tu bude prostorné podzemní parkování. V podzemních prostorách budou dále sklepní prostory, vše snadno dostupné. „Mysleli jsme i na cyklisty, u vchodu do domu plánujeme kolárnu. Byty standardně vybavujeme kvalitní kuchyňskou linkou, navíc plánujeme umožnit budoucím obyvatelům vysokou míru přizpůsobení, mohou si tedy interiér bytu v průběhu výstavby prakticky dotvořit podle svého. Komerční prostory jsou koncipovány univerzálně, může tady vzniknout nejen kancelář, ale třeba i kavárna, pekárna nebo něco podobného,“ vysvětluje David Rovný.
Vzhledem k nedostatečné kapacitě sítě bylo nutné do objektu umístit i trafostanici, což přispěje ke zlepšení situace z hlediska elektrické energie i v okolí.
Nový bytový dům bude postaven zcela na pozemcích majitele a investora. Pozitivní je, že projekt zvyšuje rozlohu zeleně v této lokalitě. Jako pozitivní lze vnímat i to, že umístěním vnitroblokové části domu více do středu hlavní uliční budovy dojde ke zvětšení odstupových vzdáleností nového domu od okolní zástavby. „Samozřejmostí je dohled statika během výstavby včetně sledování okolních objektů. Velkým tématem dnešní doby jsou energie. Projekt počítá s hlavním zdrojem vytápění tepelnými čerpadly. Doplňkovým zdrojem bude stávající přípojka dálkového tepla. Ve druhé fázi je objekt připraven na instalaci fotovoltaických panelů,“ připomíná David Rovný.
Investor kladl velký důraz na zapracování objektu do okolí. „Vznikne nové společenství vlastníků bytových jednotek a k novému navázání sousedských vztahů. Stávající ubytovna Veselka bude nahrazena bytovým domem Palace Pardubice, jehož projektantem je společnost Archcom,“ dodává projektový manažer David Rovný.

Palace Pardubice

Resort Mírová

Resort Mírová

Projekt Resort Mírová je skvělou volbou pro ty, kteří touží po moderním a klidném bydlení, komfortu s kompletní občanskou vybaveností a potenciálem růstu hodnoty. Ve městě Rychnov nad Kněžnou se rodí nová příležitost pro bydlení i investici.

Projekt zahrnuje 4 bytové domy o 172 bytových jednotkách s dispozicemi 1+kk až 5+kk. Samozřejmostí jsou vlastní garážová stání, sklepní kóje, terasy, balkony či předzahrádky.

Co činí tento projekt opravdu jedinečným, je jeho strategická poloha. V těsné blízkosti se nachází kompletní občanská vybavenost, výborná dostupnost centra města i provozovny renomovaných společností, jako je např. Škoda Auto, FAB, Bednar FMT, Sika CZ, Seko Tool a mnoho dalších. Bonusem je umístění v krásné přírodní lokalitě v podhůří Orlických hor.

Jestliže hledáte nový domov nebo investiční příležitost, toto je projekt, který stojí za vaši pozornost. Sledujte jeho vývoj a buďte připraveni stát se součástí Resortu Mírová.

Resort Mírová

Nové Dašice

Nové Dašice

Projekt Nové Dašice má jedinečný cíl – poskytnout kvalitní bydlení v rezidenční čtvrti spojující klid venkova s výbornou dostupností do krajských měst. Projekt již zahrnuje 4 bytové domy z I. etapy, a nyní probíhá výstavba II. etapy o dalších 4 bytových domech.

Všechny bytové jednotky nabízí moderní řešení s dispozicemi 1+kk až 4+kk, a to vč. balkonů, teras, sklepních kójí a vlastního parkovacího stání. Bytové domy jsou plně bezbariérové.

Energetická náročnost budov je B – velmi úsporné, což znamená nižší náklady na provoz a ohleduplnost k životnímu prostředí.

Jednou z hlavních výhod tohoto projektu je jeho strategická poloha, která spojuje přírodu s výbornou dostupností krajských měst. Dálnice D35 vás rychle spojí s Hradcem Králové a dálnicí D11. V Pardubicích jste během 10 minut. Plánovaná je i výstavba supermarketu a čerpací stanice v docházkové vzdálenosti, která zvýší komfort obyvatel.

Nové Dašice jsou skvělou volbou pro ty, kteří touží po klidném bydlení, ale zároveň si chtějí užívat výhod městského života.

Projekt Nové Dašice

Prodej domů Sezemice Loučná

V rámci developerského projektu Rezidence Loučná nabízí
k prodeji nízkoenergetické domy dle PENB kategorie A – mimořádně úsporné domy. V první etapě bude k dispozici 21 domů, cena je garantovaná!

Zahájení výstavby proběhlo v červenci 2023, dokončení domů je plánované na konci roku 2024.

Vybavení
Ve standardu jsou domy zděné, zateplené, vytápění je zajištěné tepelným čerpadlem voda-vzduch, decentrální rekuperační jednotky, podlahové vytápění, vybavení koupelen. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Varianty
Nabízíme tři možnosti dokončení ve spolupráci s bytovým designérem: standardní, nadstandardní a možnost dokončení PSV svépomocí.

V nadstandardní variantě dokončení je například FVE, garáž, bazén, venkovní žaluzie.

Pozemky se nachází v jižní části obce Sezemice. Budou napojeny na elektřinu, vodovod a kanalizaci. V obci je dobrá občanská vybavenost – ZŠ, MŠ, pošta, lékař, obchody, služby, MHD, výborné napojení na dálnici D11.

Sezemice

Byty Hořice

V Hořicích se chystá inovativní developerský projekt - bytový dům, který přináší spojení moderní architektury a ekologických principů. Třípodlažní budova bude postavena v pasivním standardu, což znamená vysokou energetickou účinnost a minimální nároky na vytápění. Tímto způsobem nejen šetří životní prostředí, ale také snižuje měsíční náklady pro obyvatele.

Celkem bude k dispozici 12 bytů s variabilními dispozicemi od 2+kk do 4+kk, nabízející pohodlné a moderní bydlení. Přízemní podlaží bude vyhrazeno pro 3 byty s vlastními zahradami, což poskytne obyvatelům příležitost užívat si venkovního prostoru v soukromí svého domova.

Byty Hořice

Součástí přízemí budou také garáže, které nabídnou bezpečné parkování pro obyvatele. Zvláštností projektu je, že každá z těchto garáží bude vybavena možností nabíjení elektromobilů. V dnešní době je to klíčový prvek v podpoře udržitelné mobility.

Parkoviště u domu bude vybaveno wallboxem pro nabíjení elektromobilů, což zaručí pohodlnost a snadný přístup k nabíjecím stanicím pro obyvatele i návštěvníky. Tato moderní infrastruktura zvýší atraktivitu bytů vzhledem k trendu rostoucí popularity elektromobility.

Celkově lze tento developerský projekt vidět nejen jako inovativní krok směrem k šetrnosti k životnímu prostředí, ale také jako investici do moderního, komfortního a energeticky efektivního bydlení pro obyvatele Hořic.

Byty Hořice

Mapa developerských projektů v České republice

Mapa developerských projektů v České republice

©2023 VLTAVA LABE MEDIA, a. s. Kopírování obsahu je bez písemného souhlasu společnosti Vltava Labe Media, a. s. zakázáno.

denik.cz