PRAHA A STŘEDNÍ ČECHY

Praha a střední Čechy

Bydlet v Praze nebo blízkém středočeském regionu je snem mnoha lidí. Mezi nejvyhledávanější rezidenční lokality, které mohou sloužit i jako živá učebnice moderní architektury, patří v rámci hlavního města obvod Praha 6. Kdo by neznal Ořechovku či Hanspaulku s prvorepublikovou funkcionalistickou osadou Baba, místa náležící k nejproslulejším vilovým čtvrtím. Největšího rozmachu se tyto části dočkaly v první třetině minulého století. I o sto let později, v prvních desetiletích století jednadvacátého, se do mapy Prahy 6 zapisují nové rezidenční projekty, jež těží z proslulosti lokality, dobré občanské vybavenosti a dopravní dostupnosti. Jedním z nich je Rezidence Juliska, bytový areál, který v místě ležícím v sousedství známého atletického a fotbalového stadionu nedaleko Vítězného náměstí staví od konce roku 2021 společnost Penta Real Estate.

Zájem o nájemní bydlení roste více a více v Praze samotné i přilehlém středočeském regionu. V hlavním městě vyjde průměrný měsíční nájem na 14,4 eur (345 korun) za metr čtvereční. Praha se tak umístila na 23. příčce z 66 zkoumaných měst. Ceny nájmů přitom v uplynulém roce podle Petra Hány, ředitele oddělení zaměřeného na nemovitosti a stavebnictví v Deloitte, v důsledku zvýšené poptávky v době nedostupnosti vlastního bydlení rostly. „Nájemní bydlení zažívá boom zejména ve všech regionálních městech a souběžně s tím se stále více investorů a developerů začíná zaměřovat na výstavbu nájemních projektů,“ uvedl Hána.

Přehled developerských projektů v tomto regionu

Rezidence U Vltavy
v Kralupech nad Vltavou

FINEP

Třicet minut do centra Prahy

V centru Kralup se rodí výjimečný projekt. Spojuje jedinečný život ve známém středočeském městě s okolní přírodou, sportem a oddechem, to vše jen pár minut pěšky od břehu Vltavy. Z blízkého vlakového nádraží se přitom do centra Prahy dostanete za pouhých 30 minut. A to je srovnatelné s dojezdovými časy v rámci hlavního města.

Budovy, navržené v jednoduchém moderním stylu, obklopí zelená nádvoří s netradičními zahradními řešeními, která nabídnou místo pro setkávání, grilování nebo dětské hry. Projekt klade důraz na zajištění základních veřejných služeb včetně obchodů s potravinami, mateřské školy a sportovišť. V osmi rezidenčních domech, situovaných v těsné blízkosti železničního a autobusového terminálu s pravidelnými linkami do Prahy a jiných destinací, vznikne 437 bytů. Jejich výhodná cena umožní pořídit si za stejnou cenu o pokoj navíc oproti Praze.

V budoucnu zde najdete také rekreační zónu u Vltavy. Více než tři tisíce čtverečních metrů obnoveného prostoru nabídne sportovní aktivity, odpočinek a místo pro společenské setkávání. Toto výjimečné prostředí bude k dispozici nejen obyvatelům Rezidence U Vltavy, ale například i dětem z okolních základních škol. Najdete tu komunitní zahrady, dětská hřiště a sportovní areály.

Kralupy jsou opravdu dobrým místem k životu. Dle analýzy od společnosti Deloitte patří k nejlepším místům k životu ve Středočeském kraji. Ve srovnání ohledně zdraví a životního prostředí se město umisťuje velmi vysoko. Nabízí rozsáhlou síť veřejných služeb a vybavenosti a disponuje kvalitní sítí lékařů. Kralupy získaly vysoké hodnocení také za blízkost chráněných území a dostatek zeleně ve městě i v jeho blízkém okolí. Město láká mladé lidi, což je dobrý indikátor, že se místo vyvíjí správným směrem.
Podívejte se, jak může vypadat vaše budoucí bydlení.

Rezidence U Vltavy v Kralupech nad Vltavou

Barrandez-Vous

Barrandez-Vous

Objevte svět Barrandez-Vous. Bydlení v harmonii s přírodou

Pražský Barrandov je historicky spojován s přírodou a českým filmem. V této lokalitě vznikl nespočet příběhů, nad kterými se nejen ve skutečnosti, ale i před filmovým plátnem tajil dech. Příběhy o životě, přátelství, o lásce a osudových setkáních. A právě ta byla inspirací k vytvoření rezidenčního projektu Barrandez-Vous.

Ústřední myšlenkou developerské skupiny TOP ESTATES bylo vytvořit nejen kvalitní bydlení, ale také místo pro setkávání. Místo, kde se bude lidem dobře žít v harmonii s přírodou, se všemi výhodami života ve městě, vysokým komfortem, výbornou občanskou vybaveností i rychlým dopravním spojením do centra Prahy.

Tři rezidenční objekty Barrandez-Vous s rozlehlým parkem a relaxačními zónami vznikají ve dvou etapách výstavby.

Vysoký komfort bydlení a nový domov i pro váš elektromobil

Mimořádná kvalita a přírodní materiály reprezentují obě etapy Barrandez-Vous. Prostorné byty se zahradami a terasami, velkoformátová hliníková okna s venkovními žaluziemi, dřevěné podlahy, designové koupelny i podzemní parkovací stání s nabíjecími stanicemi pro elektromobily představují jeden z nejvyšších standardů bydlení v Praze.

Architektura a ocenění Barrandez-Vous

Na projektu se podíleli renomovaní architekti, kteří originálními myšlenkami přispěli k prestižním oceněním I. etapy Barrandez-Vous, Ceně za veřejný prostor a urbanismus i titulům Nejlepší rezidenční projekt v ČR v roce 2021 i 2022. Hlavními architekty jsou Erika a Vladimír Vašutovi s týmem Under-construction Architects. Co prozradili o Barrandez-Vous?

Ferdinandovy zahrady v Barrandez-Vous

Unikátní veřejný prostor a park s přírodním amfiteátrem vytvořil pro nové obyvatele Barrandez-Vous král českých zahrad Ferdinand Leffler s týmem Atelieru Flera. Jak přemýšleli o konceptu zeleně v projektu?

Vyberte si nový byt jako první. Vítejte v Barrandez-Vous.

Barrandez-Vous

Rezidence Juliska – skvělé bydlení „mezi horou a řekou“

Rezidence Juliska

Když hledáte zázemí pro svoji rodinu, chcete to nejlepší – kvalitní bydlení, dostupné služby, bezpečí a klid. Jako na Julisce, v lokalitě na okraji Hanspaulky a Přírodního parku Baba.

Stranou od ruchu, přesto 3 minuty od metra Dejvická, vznikly tři bytové domy, citlivě usazené na úpatí zelených svahů, s fasádou z cihliček, podle návrhu ateliéru BOD architekti.

Vznikne tu 79 bytů od 1+kk po 4+kk s pohodlným parkováním v podzemních garážích. Všechny byty kromě garsonek disponují balkóny. Byty v přízemí mají předzahrádky s terasami. Obývací prostory jsou přednostně orientované na západ a jih.

V dosahu jsou tři stadiony na fotbal a atletiku, tenisové kurty a hala na stolní tenis. K cyklostezce podél Vltavy je to 400 metrů. Stromovka nebo údolí Divoké Šárky jsou méně než 1 km daleko. Kulturní vyžití je také vynikající - do Dejvického divadla jsou to dva bloky chůze. Nechybí tu ani školy a školky. Je to skvělé místo pro život.

Hrubá stavba byla dokončena letos na jaře. Kolaudace je plánovaná na jaro 2024.

Rezidence Juliska

Lofty Kolbenova

Lofty Kolbenova

V pražských Vysočanech vzniká bydlení s unikátní industriální atmosférou. Z dříve významného průmyslového areálu ve Vysočanech se postupně stává jedinečné místo pro život. Architektonické studio Masák & Partner si dalo za cíl z bývalé továrny vytvořit 215 vzdušných bytů, které budou respektovat nezaměnitelnou identitu a genia loci původní továrny s letitou historií.

Celý projekt Lofty Kolbenova navazuje na historickou stopu průmyslové části pražských Vysočan. Původní továrna disponuje rozsáhlými vzdušnými prostory, které budou přestavěny na loftové byty a ateliéry různých velikostí i dispozic - 1+kk až 6+kk. Velkorysý prostor továrny je tvořen nosnou konstrukcí těžkého železobetonového skeletu. V interiérech pak zůstávají přiznané nejen trámové stropy, ale také některé sloupy. Samotný záměr rekonstrukce pak dotvářejí další industriální artefakty jako interiérová schodiště z oceli nebo litiny a velká členitá kovová okna. Samozřejmostí téměř každého bytu je balkon nebo předzahrádka.

Lofty Kolbenova

Hagibor: byty mezi stromy

Hagibor

Na Hagiboru je les součástí města a město součástí lesa. Projekt je zasazený mezi okolní zeleň, kde jsou stromy skutečně na dosah: z okna, z terasy, z přilehlých chodníků a pěšin proplétajících celý prostor a dávajících bydlení intimní, lidský rozměr. Malé městské zahrady, lesíky, pěšiny lemované stromy i centrální náměstí se vzrostlými stromy přinášejí stín, zlepšují klima a vytvářejí veřejný prostor pro pohodový život uprostřed hagiborské komunity.

Tento nový projekt na rozhraní Vinohrad, Žižkova a Strašnic s promyšleným konceptem a důrazem na veřejný prostor, s veškerou občanskou vybaveností a skvělou dostupností je obklopen stromy, které pomáhají spoluvytvářet zdravé bydlení. Hagibor je ideální lokalita pro život, práci a trávení volného času. Projekt momentálně nabízí tři rezidenční budovy – Alfa a Beta, které jsou připravené k okamžitému nastěhování, a za rok zkolaudovanou budovu Gamma. Provedení a atmosféru projektu můžete zažít díky vzorovému bytu.

Hagibor

Vysoký Újezd: blízko za Prahou, daleko od starostí

Vysoký Újezd - Crestyl

Rezidenční projekt Vysoký Újezd citlivě navazuje na původní vesnici stejného jména a je ideálním bydlením pro všechny, kteří hledají klidný styl života na dosah Prahy. Výstavbu vytvářejí s dlouhodobou vizí, na jejímž konci je jedna z nejmodernějších obcí.

Aktuálně je v prodeji již třetí etapa rodinných domů, která přirozeně navazuje na již dokončené a obydlené domy, a uzavírá tak lokalitu v jeden fungující celek. Vyberte si dům s rovnou nebo šikmou střechou v dispozici 5+kk s velkou zahradou, krytou garáží a až 3 koupelnami. Vyhovovalo by vám spíše přízemní bydlení?

Projekt nabízí také moderní přízemní domy umístěné v krásné lokalitě Na Horizontu v klidné jihovýchodní části obce. Deset bungalovů tvoří společné hnízdo se zahradami orientovanými k sobě, a vytváří tak idylický přírodní ostrov. Stejně jako ostatní lokality je oblast projektována s důrazem na soukromí a bezpečnost rezidentů, kterou zajišťují přírodní koridory, široká ulice, stromořadí a travnatý pás.

Vysoký Újezd

Etapa III Vysoký Újezd

Bobox

Etapa III je pokračovaním dvou předešlých etap, které byly úspěšně realizované v obci Vysoký Újezd u Prahy. V přípravě další etapy byl kladen důraz na požadavky klientů, a to zejména na:

  • rozšíření garážových stání pro 2 vozidla;
  • vytápění tepelným čerpadlem;
  • exteriér domu již v provedeném stavu včetně trávníku a závlahy.

Projekt je plánován ve variantě Shell & Core, která umožňuje zákazníkům vybrat si interiér domu, a tak realizovat pouze své sny o útulném domově. Lokalita se nachází jen 12 km od nejbližšího metra Praha-Zličín. Obec má veškerou občanskou vybavenost, v blízkosti se nachází škola, školka, obchod Žabka i pošta. Již 2 domy (15 % z celé akce) jsou prodány, tak si neváhejte sjednat schůzku s prohlídkou.

Akce

Inflační slevy. U objektů s dokončením 09/2024 a výběrem modelu financování typu „B“ zaplacení 90 % z ceny domu, je sleva na koupi ve výši roční inflace za předem zaplacenou částku.
Akce platí do konce října 2023.
Nižší DPH zlevňuje nové domy o 3 %, podle toho jsou upravené ceníky. Vládní návrh změny daní počítá se snížením DPH na nové domy ze současných 15 na 12 %. To kupujícímu zlevní pořízení nového domu o tři procentní body. To u domu činí zhruba půl milionu korun.

BOBOX promítá nižší sazby DPH do ceny domu již nyní
Smlouvu na vybraný nový dům s 12% DPH je možné uzavřít již nyní. Po uzavření smlouvy klient zaplatí kauci jen 100 000 Kč a zbylé finance pak uhradí dohodnutým způsobem po 1. 1. 2024, odkdy by měla být účinná změna daní. K platbám uhrazeným po tomto datu by pak měla být účtována jen 12% DPH.

Etapa III Vysoký Újezd

Řadové domy v Jahodnici

Domy Jahodnice

Rodinné bydlení v příjemné lokalitě Prahy

Jen těžko byste na pravém břehu Vltavy v Praze hledali lokalitu, která poskytuje tolik zeleně a zároveň výbornou dopravní dostupnost. V kombinaci řadových domů s dispozicí 3+kk a 4+kk s garážovým stáním je tento projekt ideálním místem k životu.

Řadové domy Jahodnice

Bytový dům v Jahodnici

Byty Jahodnice, váš nový domov

Projekt Byty Jahodnice splňuje nároky na moderní bydlení v lokalitě, která je obklopena přírodou. Nabízí rozmanité dispozice bytů od 1+kk přes rodinné 3+kk až po mezonetové jednotky 4+kk, které naplňují charakter řadového rodinného domu. Nízkou energetickou náročnost B zajišťuje vytápění pomocí tepelných čerpadel či okna v provedení trojskel. Lokalita poskytuje dostatek sportovního vyžití v přírodních rezervacích, výborné spojení do centra Prahy i komplexní občanskou vybavenost.

Bytový dům Jahodnice

Residence U Zámecké zahrady: architektura respektující historii

Developerský projekt respektující historický ráz bývalé sýpky nabídne 19 nových bytů v čtyřpodlažním objektu u zámecké zahrady v centru starého města Kladno. Projekt disponuje devatenácti bytovými jednotkami s nadstandardním komfortem odrážejícím jedinečnost, výjimečnost, klidnou lokalitu s výhledy na zámeckou zahradu a občanskou vybavenost s dopravní dostupností. Zájemci si mohou vybrat z bohaté škály nabídky bytů 2+kk, 3+kk a 4+kk s výměrou obytné plochy od 72 m2. Součástí objektu jsou garážová a venkovní stání včetně sklepů. Všechny bytové jednotky jsou dispozičně navrženy s ohledem na efektivní využití obytné plochy, při kterých většina nabízí balkon či terasu. Každý byt má dvě sociální místnosti. V nejvyšším patře je navrženo šest podkrovních bytů s půdním prostorem a krásným výhledem na město.

Objekt nabízí soukromí v podobě dvou oddělených vchodů o třech bytech v patře s vlastním výtahem.

Rezidence u Zámecké Zahrady

Residence Kutná Hora: místo pro spokojený život

Zkušený developer s více než desetiletou tradicí nyní realizuje projekt moderního městského bydlení Residence Kutná Hora. V atraktivní lokalitě Šipší, s komplexní občanskou vybaveností, již vybudoval 146 nových bytů. Z druhé etapy zbývají v prodeji poslední dvě desítky, proto by zájemci neměli příliš váhat. Aktuálně probíhá 3. dějství tohoto projektu, kde se již staví pětipodlažní polyfunkční dům, který nabídne 58 nových bytů, a to dispozic od 1+kk až po komfortní 4+kk s velkorysou terasou a jedinečným výhledem.

Chybět nebudou ani podzemní garážová stání. Předností této budovy je, že mohou klienti byt koupit nejen do osobního vlastnictví, ale také jako družstevní, což je v dnešní době velmi vyhledávanou alternativou. Další výhody družstevního bydlení jsou, že nemusíte bance prokazovat bonitu – tedy žádná potvrzení, a především si jej můžete pořídit v úplně každém věku. U prvních 20 družstevních bytů navíc čeká na klienty velmi zajímavá sleva z kupní ceny, proto neváhejte a navštivte náš web.

Rezidence Kutná Hora

Timber Praha – bydlení s dobrou energií

Timber Praha

Hledáte unikátní ekologické a energeticky úsporné bydlení v Praze? Pod taktovkou společnosti UBM Development Czechia vznikají v městské části Praha-Řeporyje první dřevěné vícepodlažní bytové domy v novodobé historii hlavního města. Vybírat můžete nyní ze 47 bytů v nejúspornější kategorii A. Projekt je stavěn s ekologickou certifikací BREEAM Excellent a energetickým průkazem v nejúspornější kategorii A.

Bytové domy Timber Praha obsahují celkem 62 jednotek o dispozicích 1+kk až 4+kk a velikosti od 39 m2 do 110 m2.
Ke každému je k dispozici vlastní sklep, parkovací stání v podzemních garážích a balkon, terasa nebo předzahrádka. Dokončení výstavby se plánuje na 4. čtvrtletí 2024.

Mezi energeticky úsporné prvky projektu Timber Praha patří exteriérové žaluzie, tepelná čerpadla země-voda, geotermální vrty, fotovoltaické panely na zelených střechách či podlahové vytápění
a systém Smart Home.

Timber Praha je součástí nově vznikající čtvrti Arcus City, kterou charakterizuje klidná rodinná atmosféra a krásná příroda v okolí. Lokalita disponuje veškerou občanskou vybaveností. V Arcus City vznikne autobusová zastávka spojující rezidenční areál se stanicemi metra B – Stodůlky a Luka. Na příjemné procházky lze vyrazit do nedalekého Prokopského a Dalejského údolí nebo do bioparku Řepora.

Timber Praha

Astrid Garden – elegantní
a nadčasové byty šetrné
k přírodě

Astrid Garden

Sháníte energeticky úsporné bydlení v širším centru Prahy? Společnost UBM Development Czechia představuje rezidenční projekt Astrid Garden se 138 byty v lukrativní čtvrti pražských Holešovic. Dokončení je plánováno na 2. polovinu roku 2024.

Astrid Garden nabízí byty o dispozicích 1+kk až 4+kk a velikostech od 29,5 do 107 m², každý s vlastním sklepem a parkovacím stáním. Budoucí rezidenti využijí kolárnu s myčkou kol, dílnu a sdílenou kancelář. Mohou se také těšit na privátní zahrady, střešní terasy a na uzavřený, klidný a na zeleň bohatý vnitroblok.

V souladu s názvem Astrid Garden bude na střechách vysazena extenzivní zeleň, v úrovni parteru intenzivní. Pro zavlažování bude k dispozici dešťová voda z akumulační nádrže. V sekcích bytového domu do ulice U Průhonu je v jednotkách navržena rekuperace. Projekt, který je realizován s ekologickou certifikací BREEAM, navrhlo renomované architektonické studio Bogle Architects.

Astrid Garden

Bytové domy Lužiny: vše na dosah

Bytové domy Lužiny

Bydlení přímo u metra B

Bytové domy Lužiny se nachází v těsné blízkosti stanice metra trasy B Lužiny a obchodního centra. Dva bytové domy nabízí pohodlí výborné občanské vybavenosti a perfektní dopravní dostupnosti pro budoucí uživatele bytů dispozic 1+kk, 2+kk a 3+kk. Nabídku doplňuje odpovídající počet parkovacích stání a komerční prostory se samostatnými vchody z ulice. Výhodou je i blízkost Centrálního parku Stodůlky s možností sportovního a volnočasového vyžití.

Byty nabídnou budoucím uživatelům vysoký standard: kvalitní zpracování s využitím pokročilých stavebních technologií, důraz na nízkou energetickou náročnost, vybavení koupelen prémiovými zařizovacími předměty, kvalitní nášlapné vrstvy podlah a moderní design interiérových dveří. Ve vybavení nechybí příprava pro chytrou domácnost a předokenní rolety. Celý projekt je dotvořen reprezentativními společnými prostory a zelení, která je součástí jeho fasády, balkonů a teras. Projekt vznikl ve spolupráci s architektonickým ateliérem Hlaváček & Partner.

Bytové domy Lužiny

Královský statek Karlštejn

Na Karlštejně v oblasti Poučník vzniká v areálu o rozloze 11 tisíc m2 komplex 3 bytových domů čítajících dohromady 90 bytů. Novým majitelům nabídne dostatek soukromí díky uzavřenému areálu s parky o rozloze 2000 m2, stromy a dětskými hřišti. Pět set metrů vzdálená vlaková stanice zajišťuje spojení s Prahou za pouhých 24 minut, a to navíc každou půlhodinu.

Královský statek je unikátní bytový komplex spojující bezpečí a zázemí pro rodinu, kontakt s přírodou a vysokou kvalitu provedení. V nabídce jsou byty o dispozicích 1+kk až 3+kk, takže svůj domov zde najdou jak jednotlivci, tak rodiny s dětmi. To vše za velmi příznivé ceny. Každodenní výhled na majestátní hrad Karlštejn, CHKO Český kras, veškerá občanská vybavenost v obci. Tohle všechno čeká na nové majitele bytů v projektu Královský statek. Pokud navíc holdujete golfu, oceníte krásné 27jamkové hřiště téměř za plotem. Mnoho místa pro novou výstavbu tato lokalita nenabízí, takže není na co čekat.

Královský statek Karlštejn

Rezidence Kolovraty

Rezidence Kolovraty je novostavba tvořená rodinnými a bytovými domy na okraji Prahy s dopravní dostupností, kterou budete jinde jen těžko hledat. Celý komplex nabízí soukromí a dostatek prostoru jak pro jednotlivce, tak pro rodiny s dětmi, které výhody této lokality velmi ocení. Momentálně jsou v prodeji rodinné domy o dispozici 4+kk s obytnou plochou od 105 m2. V dalších etapách vystaví 8 bytových domů čítajících 120 bytů o dispozicích 2+kk až 4+kk. Ve všech případech je kladen důraz na co nejefektivnější využití prostoru.

Městská část Praha-Kolovraty nabízí vše pro pohodlný a aktivní život. Projekt je umístěn v ideální vzdálenosti od vlakové stanice, z níž je, ve špičce každou čtvrthodinu, zajištěn přímý pravidelný spoj do centra Prahy, kde jste za pouhých 23 minut, a stejně tak pohodlná je i dostupnost autem. V okolí je veškerá občanská vybavenost, řada míst pro trávení času s rodinou a příroda takřka za rohem. Nejen z těchto důvodů se jedná o velmi vyhledávanou lokalitu.

Královský statek Karlštejn

Vital Kamýk

Vital Kamýk

ZDRAVĚ BYDLET, ZDRAVĚ ŽÍT

Inspirací pro projekt Vital Kamýk, který nabízí 97 bytů a komerční prostory, byl aktivní životní styl, zdraví a komunitní život. Bytový dům se nachází na ulici Zimova v Praze 12. Jižní stranou se obrací k Modřanské rokli.V bezprostřední blízkosti domu leží autobusová zastávka Sídliště Libuš a o několik minut chůze dál se připravuje výstavba stanice metra Na Libuši. V sousedství domu je k dispozici nákupní centrum Albert, v okolí najdete řadu dalších obchodů a restaurací, několik základních a mateřských škol, včetně The Prague British School, dětská hřiště a sportoviště.

K nastěhování: 4Q / 2024
Dispozice: 1+kk – 4+kk
Standard budovy: Pasivní

CHYTRÁ INVESTICE

Dům je stavěn v pasivním standardu za využití moderních technologií. Každý z bytů tak splňuje vysoké nároky pro bydlení – ať už díky použití ekologických certifikovaných materiálů, velkorysému prosklení bytů s izolačními trojskly či podlahami s vysoce kvalitními kročejovými vlastnostmi. V domě je instalován centrální systém řízeného větrání s rekuperací, který zajištuje celodenní přístup čerstvého vzduchu, v místnostech se tak nemnoží bakterie ani plísně a v zimních měsících není potřeba větrat a tím ztrácet teplo. Bydlení v ekologicky šetrném domě šetří přírodu, finance a poskytuje zdravé bydlení. Projekt je vhodný jak pro trvalé bydlení, tak na investici a následný pronájem.

Vital Kamýk

Mapa developerských projektů v České republice

Mapa developerských projektů v České republice

©2023 VLTAVA LABE MEDIA, a. s. Kopírování obsahu je bez písemného souhlasu společnosti Vltava Labe Media, a. s. zakázáno.

denik.cz